Uyarı Çerezler bu sitede en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için kullanılır. Devam ederseniz, bu siteden çerez almayı kabul ettiğinizi varsayarız. OK

Seçilen ürün filtrele

Katagorisi
Marka
Gramaj
Fiyat

TL  –  TL

  • 29TL
  • 80TL

Arbutin cilt leke kremi

Gutto Cilt leke kremi Alfa Arbutin

Bitkilsel alfa arbutin cilt hücrelerinizin kalbinde " yeni bir hayat " anlamında rol oynayan güçlü ve özel bileşimdir.

Bitkisel leke giderici olarak da tanımlanan bitkisel alpfa arbutin, biolojik teknoloji ile kozmetikte ciltte renk açma özelliği,cilt lekeleri,güneş lekeleri için en etkin maddedir. Cildin vazgeçilmez fonksiyonlarının optimum gelişimi için enerjinin (ATP) arttırılmasını destekler ve hücreler arası iletişim ağının doğru olarak yeniden kurulmasına yardımcı olur. Cilt lekelerinin gözle görülür şekilde azalmasında en önemli etkendir.

Bitkisel alfa arbutin neden elde ediliyor? Bitkisel alfa arbutin ayı üzümünde yüksek oranda bulunur

Bitkisel alfa arbutin ciltteki fazla melanini renksiz maddeyle değiştirir ve yine bazı enzimlerle birleşip fazla tyrosin oksidasyonunu engeller. Yani güneş ve güneş ışınları sebebi ile ciltte oluşan hasarı ve cilt yaralanmalarını,cilt lekelenmelerini (sivilce, leke vb), sonra epidermiste (üstderi) cilde rengini veren melanin miktarının artmasına bağlı oluşan cilt lekelerinin ilerlemesini engellemeye yardımcı olur.